Tweedaagse Leuven en Circuit Zolder voor 3de graad B&IT / M&M

Afgelopen week vond de allereerste tweedaagse voor onze leerlingen van de derde graad Business & IT en Marketing & management plaats.

We verzamelden ‘s morgens vroeg aan het station van Genk voor de treinrit naar Leuven. In Leuven trokken we meteen naar het hoofdkantoor van de De Boerenbond. In het atrium werden we hartelijk ontvangen door Christian Stivigny van de Landelijke Gilden die ons het ontstaan en de evolutie van de Boerenbond schetste. Daarna namen twee gidsen van de Landelijke Gilden ons onder hun hoede voor een boeiende en gevarieerde wandeling aan een stevig tempo: de verkeersontsluiting van een studenten- en pendelstad, de bloednacht, de heropbouw van de bibliotheek op het Ladeuzeplein, Erasmus, de herlokalisering van de kantoren maar ook de oude markt waar Clouseau groot is geworden en zwaaien naar de TV ploeg van Dagelijkse kost…. Het was duidelijk dat “Mo-town” veel te bieden heeft. Na de lunch bezocht Business & IT de ICT afdeling van de Boerenbond en werd Marketing & management even verderop ontvangen bij Acerta voor een introductiesessie over de rol en het nut van een sociaal secretariaat voor de werkgever.

Het was een druk programma. Geen pauze maar meteen doorwandelen richting de Vaartkom voor een bezoek aan AB-InBev. We kregen meer inzicht in het brouwproces en het ontstaan en de groei van de grootste brouwerijketen ter wereld. De leerlingen van Business & IT mochten na de proeverij op het einde van het brouwerijbezoek nog even blijven hangen: zij waren uitgenodigd op de IT afdeling van de brouwerij voor een extra infosessie in het Engels. Na het avondeten namen we allemaal samen de lijnbus naar Herent voor een deugddoende afsluitende teambuilding bij STIXN.

De volgende morgen kregen de leerlingen de kans om in kleine groepjes de binnenstad van Leuven economisch te verkennen. Elke winkelbuurt ademt er immers zijn eigen sfeer en identiteit uit. Van grote internationale ketens tot kleine detailhandelaars, alles kwam aan bod. Tegen de middag namen we afscheid van Leuven met een groepsfoto op het Martelarenplein…het Circuit van Zolder wenkte. We werden rondgeleid langs het parcours en kregen de unieke kans om zelf een spurtje te trekken op de piste. Uiteraard moest daarna ook het podium beklommen worden.

We hebben gewandeld, ontdekt, gelachen, verkend, bijgeleerd, gezongen en gereisd tijdens deze unieke eerste tweedaagse van B&IT en M&M. We danken onze leerlingen voor hun enthousiasme, inzet en heerlijke humoristische interventies. Jullie waren toppers!

Tweedaagse Leuven en Circuit Zolder voor 3de graad B&IT / M&M