Sint - Augustinusinstituut

 

Sint-Augustinusinstituut Bree

Sint-Jacobsstraat 12

3960 BREE

Tel: 089 46 19 26

Fax: 089 47 39 66

Email: info@augustinus-bree.be

 Smartschool: login


 

Onze school

Het Sint-Augustinusinstituut is een goed uitgeruste school met meer dan 1 100 leerlingen en circa 130 personeelsleden. Wij hechten veel belang aan orde en discipline in onze school. Wij streven binnen onze school een aantal belangrijke doelstellingen na!

In dit luik kan u meer informatie bekomen betreffende de structuur en de organisatie binnen onze school.

Voor leerlingen en ouders plaatsen wij maandelijks een agenda met de laatste nieuwtjes.

Wil u graag contact opnemen met iemand van de school of wenst u een routebeschrijving? Neem dan beslist hier een kijkje!

Vanuit een christelijke inspiratie willen wij jongeren helpen in de groei naar volwassenheid zodat zij bekwaam zijn

Indien u graag het schoolreglement wil nalezen, kan u dit steeds hier terug vinden.

Wij willen onze jongeren begeleiden bij het ontdekken en beleven van zinvolle waarden (eerlijkheid, gelijkheid, vrijheid, liefde, verdraagzaamheid, rechtvaardigheid, solidariteit, burgerschap, ...) en bij het verwerven van attitudes en sociale vaardigheden (dienstbaarheid, respect voor zichzelf en anderen, positieve en flexibele houding, zelfdiscipline, milieubewustzijn, zelfstandigheid, sterk engagement, vlotheid in stijl en voorkomen, gezond zelfvertrouwen, doorzettingsvermogen, zin voor orde, nauwkeurigheid en stiptheid ...).

Onze school besteedt extra aandacht aan al wie in onze maatschappij op welke wijze dan ook kansarm is. Zo zetten wij het werk verder van de stichters van onze school, de Zusters Dochters van het Kruis.

Deze doelstellingen willen wij bereiken in de eerste plaats via de lessen, maar ook via andere opvoedings- en vormingselementen. Zo organiseert de school heel wat lesvervangende activiteiten zoals bezoeken aan tentoonstellingen, musea en theater, filmvoorstellingen, sportactiviteiten, milieuactiviteiten, activiteiten waarbij een beroep wordt gedaan op het sociaal en christelijk engagement (bijvoorbeeld Missieactie, 11.11.11, Broederlijk Delen, Welzijnszorg), bezinningsdagen, dag van de verdraagzaamheid, onthaal- of contactdag(en).

In onze school vormen alle leerlingen, ouders, leraars, de leden van het ondersteunend en het administratief personeel, het onderhoudspersoneel, de directie en de inrichtende macht één grote levende gemeenschap. Met zijn allen dragen we de verantwoordelijkheid voor wat zich op onze school afspeelt. Wij bouwen aan een school waarin iedereen zich geborgen weet en thuis voelt. Wij maken van onze school een plaats waar samen geleefd wordt, waar jonge mensen leren omgaan met zichzelf, de anderen, de wereld en God. Om dit meer concreet te maken, werken wij elk jaar aan een jaarthema. Dit jaar kiezen wij voor “Durf jezelf zijn!”.